Wschód Kultury w Rzeszowie

23 czerwca w Rzeszowie odbędzie się festiwal Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury. Koncert Główny odbędzie się dzień później, a jego gwiazdą będzie zespół Within Temptation.

Within Temptation (źródło: materiały promocyjne zespołu)

Within Temptation (źródło: materiały promocyjne zespołu)

Wschód Kultury to cykl trzech festiwali integrujących środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Białegostoku, Lublina i Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy).

Koncert Główny stał się kulturalną wizytówką miasta. Na gości czeka unikatowa propozycja muzyczna w połączeniu z ciekawą oprawą wizualną. Usłyszeć będzie można: Natalię Nykiel, Skubasa i Jono McCleery z Wielkiej Brytanii oraz Sarsę i Green Room & Dato Lomidze z Gruzji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Within Temptation, z którym w ramach kolektywu wystąpi Piotr Rogucki. Wydarzenie otworzy Kortez wraz z zespołem.

W trakcie Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się 40 różnorodnych wydarzeń, w tym koncerty, wystawy, spektakle, pokazy filmowe, warsztaty, spotkania autorskie i wiele więcej. Miasto odwiedzi 150 artystów z 10 krajów.

Oficjalne otwarcie festiwalu uświetni występ grupy Art Color Ballet, która zaprezentuje spektakl Preludium Słowiańskie, sięgający do korzeni kultury Słowian.  Wcześniej tego dnia odbędą się wernisaże kilku wystaw.

Kolejne dni przyniosą jeszcze więcej zaskakujących wydarzeń muzycznych i artystycznych, m.in. spektakl teatralny Sławomira Mrożka Emigranci z aktorem Piotrem Cyrwusem w obsadzie, a także KISFF – International Short Film Festiwal w klubie festiwalowym, koncert ukraińskiej artystki Jamali na Rynku oraz liczne spotkania autorskie i wernisaże,

Bogaty program festiwalu uzupełni Battle of South, czyli turniej tańca break dance, na który zostali zaproszeni artyści z krajów Partnerstwa Wschodniego oraz koncert Art Celebration, podczas którego na scenie pojawi się m.in. Michał Urbaniak.

Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury
Od 23 do 26 czerwca 2016 roku
Oficjalne otwarcie Festiwalu: scena przy Fontannie Multimedialnej
Rzeszów

Dodaj komentarz