Spotkanie z autorami

19 maja w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie odbędzie się spotkanie z tegorocznymi nominowanymi do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Rozmowę poprowadzi Maciej Jakubowiak.

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W spotkaniu wezmą udział Jakub Kornhauser (nominowany za Drożdżownię), Edward Pasewicz (nominowany za Och, Mitochondria), Marta Podgórnik (nominowana za Zawsze), Joanna Roszak (nominowana za Tego dnia), Marcin Świetlicki (nominowany za Deltę Dietla).

Od tego roku Nagroda im. Wisławy Szymborskiej będzie przyznawana w dwóch kategoriach: za tom wydany oryginalnie po polsku oraz za tom przełożony na język polski. Laureatami będą zatem poeta polski i poeta zagraniczny (oraz jego tłumacz/tłumacze).

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana po raz czwarty. 11 czerwca 2016 roku, w czasie uroczystej gali w Operze Krakowskiej, będzie można dowiedzieć się, kto spośród nominowanych poetów i poetek zostanie laureatem. Ogłoszony zostanie wtedy także laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tom przetłumaczony na język polski.

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej
19 maja 2016 roku, godz. 18.00
Pawilon Wyspiańskiego
Kraków

Dodaj komentarz