• 2016-05-17

Młodzi na poważnie: Animacje

Koncert Młodzi na poważnie: Animacje organizowany w ramach 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zabrzmi również w Lusławicach! 31 maja w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wystąpi FMF Youth Orchestra pod dyrekcją Moniki Bachowskiej.

„Młodzi na poważnie: Animacje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Młodzi na poważnie: Animacje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego pojawią się goście specjalni tegorocznego FMF – kompozytorzy grupy Dynamic Music Partners. Twórcy muzyki do animacji, zdobywcy Nagród Emmy: Lolita Ritmanis, Michael McCuiston oraz Kristopher Carter, poprowadzą młodzieżową orkiestrę FMF. To już 10. koncert w ramach 9. odsłony festiwalu!

Podczas tej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie już po raz trzeci FMF Youth Orchestra, stworzona specjalnie na potrzeby festiwalu, wystąpi w pełnym symfonicznym składzie. Podczas dwóch koncertów, w Krakowie i w Lusławicach młodzi muzycy staną przed nie lada zadaniem – będą wykonywać oryginalne kompozycje do najsłynniejszych animacji studia Warner Bros. Podczas koncertów zabrzmią suity z takich filmów animowanych jak: Batman, Scooby-Doo, Liga Sprawiedliwych, Młodzi Tytani, a także światowa premiera suity z Supermana, która zamówiona została specjalnie na potrzeby 9. FMF.

Koncert Młodzi na poważnie: Animacje został opracowany programowo przez Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie wspólnie ze studiem Warner Bros. oraz FIMUCITÉ – Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Filmowej na Teneryfie. Aranżacje ścieżek dźwiękowych zostały przygotowane dla FMF przez kompozytorów z grupy Dynamic Music Partners, części studia Warner Bros.: Lolitę Ritmanis, Michaela McCuistona oraz Kristophera Cartera, zdobywców Nagród Emmy.

W tym roku dzięki nawiązaniu współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie do składu FMF Youth Orchestra zostaną dołączeni wybrani przedstawiciele Harcerskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tczewie, którzy uzupełnią sekcję dętą o utalentowanych młodych ludzi z drugiego końca Polski.

Młodzi na poważnie: Animacje
29 maja 2016 roku, godz. 12.00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
31 maja 2016 roku, godz. 19.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lutosławicach

Dodaj komentarz