Pozdrowienia z Ekosfery

Do 10 czerwca Galeria Bardzo Biała w Warszawie zaprasza na wystawę Izabelli Bryzek pt. Pozdrowienia z Ekosfery. Indywidualny pokaz prac artystki jest kolejną odsłoną jej rozważań na temat relacji człowieka i otaczającego go świata, który nieustannie poznajemy, badamy i transformujemy.

Izabella Bryzek, „Pozdrowienia z Ekosfery” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Izabella Bryzek, „Pozdrowienia z Ekosfery” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ciągu życia rozwijamy umiejętności pojmowania i zdobywania informacji. Narzędzia, zapiski i rytuały, które tworzymy i które nas otaczają, pozwalają uporządkować nasze obserwacje. W swoich pracach artystka porusza zagadnienie relacji pomiędzy człowiekiem i rozumianym przez niego światem. Stara się również opisać rzeczywistość, w której żyjemy i funkcjonujemy każdego dnia, jako części niewyobrażalnego procesu trwającego od początku wszechświata. Tym samym próbuje przeanalizować codzienność opisywaną przez pryzmat wybranych teorii i paradygmatów naukowych, szukając w niej miejsca intuicji i uczucia.

Tytuł wystawy Pozdrowienia z Ekosfery jest kolejnym efektem moich fascynacji miejscem człowieka we wszechświecie. Znajdujemy się w momencie w historii, w którym coraz poważniej myśli się o turystyce kosmicznej, jak równie w momencie  powstawania planów kolonizacji kolejnych obiektów w Układzie Słonecznym. Tym razem ekspansja nie ma dotyczyć licznych satelitów i łazików, lecz planowaniem lotów, w których mieliby brać udział ludzie. Temat stał się bardzo popularny ze względu na jego fantastyczność i spełnieniu marzenia o locie w nieznane. Jednak by przygotować się do lotu, musimy o wiele dokładniej przyjrzeć się sobie samym – pisze Izabella Bryzek.

Tym razem Izabella Bryzek zamyka w przestrzeni galerii obiekty, które określa „pamiątkami”z tytułowej Ekosfery. Wybrane obiekty – będące elementami naszej codzienności – próbuje przedstawić jako przedmioty rzadkie i pożądane. Stają się one artefaktami o jedynym znanym nam miejscu ich występowania – Ziemi, czyli planecie krążącej w Ekosferze.

Izabella Bryzek, Pozdrowienia z Ekosfery
Od 10 maja do 10 czerwca 2016 roku
Galeria Bardzo Biała
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR