• 2016-05-17

Historia Ireny Sendlerowej

19 maja w Kinie Elektronik w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera filmu Historia Ireny Sendlerowej w reżyserii Andrzeja Wolfa.

„Historia Ireny Sendlerowej”, reż. Andrzej Wolf (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Historia Ireny Sendlerowej”, reż. Andrzej Wolf (źródło: materiały prasowe organizatora)

Film został zrealizowany na bazie unikalnych wywiadów z tytułową bohaterką zarejestrowanych w ostatnich dniach jej życia. W filmie pani Irena opowiada o swojej działalności, którą było ratowanie życia najbiedniejszych żydowskich dzieci z warszawskiego getta. Nadawanie nowych tożsamości, fałszowanie dokumentów, sposoby wyprowadzania dzieci za mury oraz umieszczanie ich w domach Polaków, zostało zobrazowane przy pomocy filmowych materiałów archiwalnych z Polski, Stanów Zjednoczonych i Rosji, wzbogaconych o sekwencje fabularne, w których rolę Ireny Sendlerowej zagrała Sonia Bohosiewicz.

Pokazujemy samotną walkę pięciu kobiet, które pod wodzą Pani Ireny wypowiedziały wojnę Hitlerowi – powiedział reżyser filmu

Irena Sendlerowa to świadek historii, wzorzec moralny i ideowy, postać jak z Żeromskiego. Tylko że to naprawdę bardzo ważna postać i bardzo ważny film. Na premierze obecny będzie reżyser Andrzej Wolf, Maciej Ślesicki, Sonia Bohosiewicz oraz przedstawiciele instytucji kultury i sztuki.

Historia Ireny Sendlerowej
Premiera: 19 maja 2016 roku
Reżyseria: Andrzej Wolf
Kino Elektronik w Warszawie

Dodaj komentarz