Geometria konstrukcyjna

25 maja Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wystawę Bena Muthofera pt. Geometria konstrukcyjna. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane prace ukazujące doświadczenia mieszkańców Europy Środkowej.

Autor: Ben Muthofer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Ben Muthofer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztuka Bena Muthofera wpisuje się w tradycję europejskiej awangardy. Wystawa w Opolu jest istotna nie tylko ze względów artystycznych – ma ona bardzo ważny kontekst lokalny, wynikający z poszukiwań tożsamości w świecie naznaczonym dramatem II wojny światowej.

Wystawa Bena Muthofera w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu ma charakter retrospektywny, prezentowane są na niej rzeźby, obrazy oraz grafiki powstałe na przestrzeni kilku dziesięcioleci. Artysta przekazuje zgromadzone na wystawie dzieła w darze dla Opola.

Ben Muthofer – urodził się w 1937 roku, studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium i uzyskał dyplom w pracowni prof. Ernsta Geitlingera. Pomimo odbytych studiów malarskich jest przede wszystkim autorem prac rzeźbiarskich, wpisujących się w nurt sztuki konkretnej, często wielkoformatowych kompozycji posługujących się językiem geometrii. Wiele z jego prac eksponowanych jest w przestrzeniach publicznych (m.in. Monachium, Ingolstadt, Mannheim, Regensburg), prace Muthofera znajdują się także w licznych muzeach sztuki. Od lat 60. XX w. jego twórczość pokazywana była na wielu ekspozycjach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Geometria konstrukcyjna – wystawa twórczości Bena Muthofera
Od 25 maja do 26 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 25 maja 2016 roku, godz. 18.00
Kuratorka projektu: Agnieszka Dela-Kropiowska
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR