• 2016-05-17

Pyza na polskich dróżkach

28 maja w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu odbędzie się premiera Pyzy na polskich dróżkach według poematu Hanny Januszewskiej w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Teatr zabierze najmłodszych widzów w pełną atrakcji podróż, w której przewodniczką będzie znana wielu pokoleniom widzów Pyza.

„Pyza na polskich dróżkach", autor plakatu Szymon Szewczyk, reż. Arkadiusz Klucznik (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pyza na polskich dróżkach", autor plakatu Szymon Szewczyk, reż. Arkadiusz Klucznik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mała Pyza – pulchna kuleczka ulepiona przez mazowiecką gospodynię – zamiast jak pozostałe wskakiwać do garnka, postanawia wyruszyć w wielki świat. Zakłada trzewiki i rozpoczyna pełną niespodzianek podróż – a mali widzowie wędrują wraz z nią. Po drodze dziarska i rezolutna wędrowniczka pozna wielu przyjaciół i przeżyje wiele przygód. Odwiedzi dom Chopina i posłucha koncertu. Pierwszy raz pojedzie autobusem. Odpocznie przy warszawskiej syrence. Zachwyci się Puszczą Białowieską i dzikimi zwierzętami. A to dopiero początek.

Pyzę na polskich dróżkach reżyseruje Arkadiusz Klucznik, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie. Przygotowania scenografii i kostiumów podjął się Paweł Pawlak, który zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i wymyślaniem książek. Muzykę komponuje Marcin Partyka, pianista, kompozytor i aranżer, a choreografię – Urszula Pietrzak, aktorka Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie.

Na scenie zobaczymy: Agnieszkę Bałagę-Okońską, Ryszardę Bielicką-Celińską, Agnieszkę Bieńkowską, Beatę Deutschman, Ewę Kopczyńską, Małgorzatę Saniak, Michała Bałagę, Kamila Bochniaka, Przemysława Kanię, Tomasza Muszyńskiego oraz Andrzeja Rozmusa.

Pyza na polskich dróżkach
Reżyseria: Arkadiusz Klucznik
Scenografia, kostiumy: Paweł Pawlak
Muzyka: Marcin Partyka
Choreografia: Urszula Pietrzak
Premiera: 28 maja 2016 roku o godz. 16.00
Kolejne pokazy: 29 maja 2016 roku
Pokazy dla grup zorganizowanych: 31 maja, 1,2  czerwca 2016 roku
Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Dodaj komentarz