• 2016-05-17

Gniazdo – patriotycznie dla dzieci

29 maja na scenie Teatru Fredry w Gnieźnie odbędzie się premiera spektaklu pt. Gniazdo. Wydarzenie adresowane jest do widzów od 5 roku życia i ma na celu przybliżenie polskiej legendy w niebanalny i dowcipny sposób.

„Gniazdo”, reż. Agnieszka Mielcarek (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Gniazdo”, reż. Agnieszka Mielcarek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gniazdo nie będzie w niczym przypominało tradycyjnych inscenizacji lektur obowiązkowych i zaprasza najmłodszych do poznania zupełnie nowych wydarzeń, które spowodowały, że kraj, w którym żyją nazywa się Polska, a jego mieszkańcy to Polacy.

Każdy Polak od wczesnego dzieciństwa zna opowieści o trzech dzielnych braciach: Lechu, Czechu i Rusie, orle białym, złym królu Popielu i szlachetnej Wandzie, co nie chciała Niemca, o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach. Spektakl zajrzy za kulisy tej legendy i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych widzów odświeży znaną od pokoleń historię.

W rolach głównych zobaczyć będzie można Pawła Dobka jako Lecha, Annę Pijanowską jako Wandę, pojawią się również, po  raz kolejny, gościnnie występujący Sebastian Perdek (Popiel) i Karol Kadłubiec (Czech). Obok nich wystąpią również Martyna Rozwadowska, Maciej Hązła i Wojciech Kalinowski.

Gniazdo
Premiera: 29 maja 2016 roku, godz. 17.00
Reżyseria: Agnieszka Mielcarek
Scenariusz: Maria Wojtyszko
Teatr Fredry
Gniezno

Dodaj komentarz