Adam Wsiołkowski & Marcin Kowalik: 66/33

20 maja wystawą 66/33 Adama Wsiołkowskiego i Marcina Kowalika rozpoczyna działalność krakowska Galeria Dystans. Nowa przestrzeń artystyczna na mapie Krakowa chce wykrywać nowe trendy, wspierać młodych artystów na drodze rozwoju i umożliwiać im prezentację twórczości w przyjaznym otoczeniu.

„Adam Wsiołkowski & Marcin Kowalik: 66/33” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Adam Wsiołkowski & Marcin Kowalik: 66/33” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ciągu najbliższych 10 lat Galeria Dystans zamierza stać się prężnie działającą instytucją kulturalną, która wpisze się w czołówkę organizacji sprzedających i promujących polską sztukę współczesną – nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Lokalizacja w samym centrum Krakowa sprawia, że będzie dostępna dla każdego. Ambicją założycieli jest, by galeria stała się wyjątkowym miejscem o randze europejskiej.

Galerii Dystans, paradoksalnie, chcemy skracać dystans między widzami a sztuką. Stawiamy sobie za cel przybliżanie ludziom polskiej sztuki współczesnej. Z jednej strony chcemy wspierać artystów, z drugiej popularyzować kupowanie obrazów – zachęcać nie tylko do poznawania malarstwa, ale również do wieszania prac, które się podobają, na własnych ścianach – mówi Karol Szpar, założyciel Galerii.

Wystawa 66/33 to pokaz malarstwa mistrza i ucznia, o których wieku informuje jej „ułamkowy” tytuł. Mistrz to Adam Wsiołkowski – wybitny artysta malarz, profesor i były rektor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, ubiegłoroczny laureat Nagrody Miasta Krakowa. Uczeń to Marcin Kowalik – jego były student, później doktorant a obecnie asystent w pracowni malarstwa, niedawny stypendysta Prezydenta Miasta Krakowa, wysoko notowany w Kompasie Młodej Sztuki. Poznali się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, połączył ich widok na Stary Kleparz. Mistrzowsko-uczniowska relacja przybrała z czasem charakter bardziej partnerski. Uczeń stał się asystentem i partnerem w projektach artystycznych.

Adam Wsiołkowski & Marcin Kowalik: 66/33
Od 20 maja do 15 lipca 2016 roku
Wernisaż: 20 maja 2016 roku, godzina 19.00
Galeria Dystans
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR