Adam Wsiołkowski & Marcin Kowalik: 66/33

20 maja wystawą 66/33 Adama Wsiołkowskiego i Marcina Kowalika rozpoczyna działalność krakowska Galeria Dystans. Nowa przestrzeń artystyczna na mapie Krakowa chce wykrywać nowe trendy, wspierać młodych artystów na drodze rozwoju i umożliwiać im prezentację twórczości w przyjaznym otoczeniu.

„Adam Wsiołkowski & Marcin Kowalik: 66/33” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Adam Wsiołkowski & Marcin Kowalik: 66/33” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ciągu najbliższych 10 lat Galeria Dystans zamierza stać się prężnie działającą instytucją kulturalną, która wpisze się w czołówkę organizacji sprzedających i promujących polską sztukę współczesną – nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Lokalizacja w samym centrum Krakowa sprawia, że będzie dostępna dla każdego. Ambicją założycieli jest, by galeria stała się wyjątkowym miejscem o randze europejskiej.

Galerii Dystans, paradoksalnie, chcemy skracać dystans między widzami a sztuką. Stawiamy sobie za cel przybliżanie ludziom polskiej sztuki współczesnej. Z jednej strony chcemy wspierać artystów, z drugiej popularyzować kupowanie obrazów – zachęcać nie tylko do poznawania malarstwa, ale również do wieszania prac, które się podobają, na własnych ścianach – mówi Karol Szpar, założyciel Galerii.

Wystawa 66/33 to pokaz malarstwa mistrza i ucznia, o których wieku informuje jej „ułamkowy” tytuł. Mistrz to Adam Wsiołkowski – wybitny artysta malarz, profesor i były rektor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, ubiegłoroczny laureat Nagrody Miasta Krakowa. Uczeń to Marcin Kowalik – jego były student, później doktorant a obecnie asystent w pracowni malarstwa, niedawny stypendysta Prezydenta Miasta Krakowa, wysoko notowany w Kompasie Młodej Sztuki. Poznali się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, połączył ich widok na Stary Kleparz. Mistrzowsko-uczniowska relacja przybrała z czasem charakter bardziej partnerski. Uczeń stał się asystentem i partnerem w projektach artystycznych.

Adam Wsiołkowski & Marcin Kowalik: 66/33
Od 20 maja do 15 lipca 2016 roku
Wernisaż: 20 maja 2016 roku, godzina 19.00
Galeria Dystans
Kraków

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR