A-morphia

14 maja podczas Nocy Muzeów we wrocławskiej galerii Socato odbędzie się wernisaż wystawy oraz performance Sławka Brzoski – artysty, wykładowcy, podróżnika, badacza zanikających kultur.

Sławek Brzoska, „Podział koła 3” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sławek Brzoska, „Podział koła 3” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Odwiedzający galerię będą mieli okazję obserwować artystę podczas konstruowania z nici przestrzennej instalacji we wnętrzu galerii. Jest to wydarzenie wyjątkowe, gdyż do tej pory artysta tworzył w odosobnieniu i skupieniu, bez świadków.

Instalacja z użyciem nici i światła UV to niewielka część działalności artystycznej Brzoski. Na wystawie zaprezentowane zostaną także innej jej odsłony: rysunki mandaliczne oraz rzeźby i wideo. Wszystkie dzieła łączy wspólny mianownik – geometria.

Rzeźby Brzoski tworzone są poprzez „rozłożenie na części” figur kwadratu i koła w przestrzeni. Rysunki powstają poprzez zdyscyplinowane zagęszczanie linii prostych, biegnących po wyznaczonych trajektoriach. Podobnie jak sznurkowa instalacja, traktowane są przez artystę jako rodzaj podróży. Ręka pozostawiająca ślad na papierze i przemieszczanie się po galerii w celu zbudowania geometrycznej formy przestrzennej to skrupulatnie zaplanowane wędrówki. Stanowią rekompensatę braku możliwości podróżowania w realnym, otwartym świecie.

A kiedy uda się wyruszyć w świat, Brzoska rozwija za sobą „nić”, po której można śledzić jego trasę. W odludnych miejscach pozostawia napotkane wcześniej i owinięte głazy. Na wystawie w galerii prezentowane będzie wideo dokumentujące tę aktywność.

Sławek Brzoska, A-morphia
Od 14 do 31 maja 2016 roku
Galeria Socato
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR