• 2016-05-14

Marek Andrzejewski. Akustycznie

21 maja w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, w ramach Namuz(yk)owywania poezji, odbędzie się koncert Marka Andrzejewskiego.

Marek Andrzejewski, fot. Michał Chrzanowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Andrzejewski, fot. Michał Chrzanowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Andrzejewski to autor, kompozytor i współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Początkowo był związany z folkowym zespołem Orkiestra św. Mikołaja, z teatrem Gardzienice i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca swoich utworów zadebiutował w 1993 roku. Od samego początku twórczość Marka Andrzejewskiego kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej – z Krainą Łagodności.

W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową Grupę Niesfornych. Nagrał z nimi płytę Trolejbusowy Batyskaf. Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Z Lubelską Federacją Bardów Andrzejewski nagrał trzynaście płyt i zrealizował ponad 30 osobnych projektów muzycznych. Zagrał z grupą ogromną ilość koncertów, na przykład: podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję, a także za granicą: w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.

Obecnie Marek Andrzejewski promuje swoją najnowszą, czwartą autorską płytę Akustycznie. W tym trzyosobowym projekcie naturalny głos pieśniarza spotyka się z akustycznymi strunowymi instrumentami: z gitarą klasyczną, mandoliną, bandżo, z antycznym oud i z uniwersalnymi od wieków skrzypcami.

Marek Andrzejewski | Akustycznie
21 maja 2016 roku 2016 roku, godz. 19.00
Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR