Synergia Izabeli Chamczyk

14 maja Galeria Supermarket Sztuki w Warszawie zaprasza na performance Synergia Izabeli Chamczyk. Pokaz, który odbędzie się w ramach Nocy Muzeów, jest zapowiedzią wystawy indywidualnej artystki.

Izabela Chamczyk, „Synergia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Izabela Chamczyk, „Synergia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Założeniem performansu Synergia Izabeli Chamczyk jest działanie z materią malarską we wnętrzu, które uzyskuje status wnętrza obrazu. Artystka bada jego emocjonalną naturę. Widz będzie mógł uczestniczyć w procesie twórczym, wejść w interakcję z artystką i obserwować przemianę obrazu bezpośrednio lub poprzez medium wideo.

Izabela Chamczyk (ur. 1980) – ukończyła malarstwo na Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu. Jest malarką, performerką  oraz buntowniczką. Tworzy sztukę procesualną. Pracuje w wielu mediach redefiniując ich granice, angażując przy tym silne, nieraz skrajne emocje. Jednym z takich projektów była zrealizowana przez artystkę w 2013 roku Wojna dwunastomiesięczna. Akcja podejmowała zagadnienia miejsca artysty na rynku sztuki i w środowisku instytucji kultury, poszukiwania przestrzeni i uznania dla własnej twórczości oraz bezkompromisowej konfrontacji z odbiorcą. Izabela Chamczyk jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego finalistką prestiżowych konkursów.

Izabela Chamczyk, Synergia
14 maja 2016 roku, godzina 20.30
Kuratorka: Agnieszka Żechowska
Współpraca: Katie Zazanski
Galeria Supermarket Sztuki
Warszawa

Dodaj komentarz