Dzień otwarty. Opera na Zamku w Szczecinie

15 maja Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty, podczas którego udostępni zwiedzającym swoje wnętrza, zarówno te, które są znane widzom, jak i te, które na co dzień są przestrzenią tylko dla artystów.

Wnętrze Opery, fot. A. Słomski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wnętrze Opery, fot. A. Słomski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzięki Funduszom Europejskim z Programu Regionalnego i środkom z Dotacji Celowej Województwa Zachodniopomorskiego organizatorzy zyskali  jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim łączy historią Zamku Książąt Pomorskich i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki czemu Opera może lśnić pełnią blasku będąc wielką dumą mieszkańców Pomorza Zachodniego.

O wszystkim opowiedzą przewodnicy, którzy oprowadzą grupy zwiedzających i przybliżą tajemnice tego jedynego w swoim rodzaju teatru podczas spaceru, który poprowadzi uczestników ze zrekonstruowanej Galerii Południowej m.in. przez foyer, Salę Kameralną, Salę Główną, salę prób baletu czy komnatę z najstarszą polichromią w regionie.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (Dni Otwarte, DOFE) to akcja polegająca na udostępnianiu szerokiemu gronu zainteresowanych projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów realizacji Funduszy Europejskich w Polsce.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich
15 maja 2016 roku od godz. 11.00 do 16.00
Opera na Zamku w Szczecinie

Dodaj komentarz