• 2016-05-13

Wiosna Filmów w Kinie Pod Baranami

16 maja w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska odsłona Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów, którego główna tegoroczna edycja odbyła się w kwietniu w Warszawie. Większość produkcji będzie można zobaczyć w Krakowie przedpremierowo.

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy przygotowali prawdziwie królewską filmową ucztę, na którą składa się osiem filmów docenionych na najlepszych międzynarodowych festiwalach przez jury, dziennikarzy, a także publiczność.

Wiosna Filmów jest platformą umożliwiającą polskiej publiczności zobaczenie i samodzielną ocenę filmów, święcących triumfy na najważniejszych festiwalach świata. A zatem uczestnictwo w tym, co wyznacza trendy w kinie artystycznym, często mało obecnym w głównym obiegu kinowym w Polsce. – mówi Michał Myśliński, dyrektor programowy i główny selekcjoner Wiosny Filmów.

„Fuocoammare. Ogień na morzu”, reż. Gianfranco Rosi (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fuocoammare. Ogień na morzu”, reż. Gianfranco Rosi (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie krakowskiej edycji Festiwalu znalazł się m.in. komediodramat Subtelność (reż. Christian Vincent), nagrodzony za scenariusz i główną rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji; najnowszy film hołubionej w Cannes Naomi Kawase (Las w żałobie, Zawsze woda) – Kwiat wiśni i czerwona fasola.

Krakowscy widzowie będą mieli też okazję zobaczyć Wojnę (reż. Tobias Lindholm) – duńskiego kandydata do tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny; nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie film Fuocoammare. Ogień na morzu (reż. Gianfranco Rosi), poruszający temat uchodźców; czy pełną ironicznego humoru komedię Chevalier w reżyserii Athiny Rachel Tsangari, czołowej przedstawicielki greckiej Nowej Fali.

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – krakowska odsłona
Od 16 do 19 maja 216 roku
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz