• 2016-05-13

Wiosna Filmów w Kinie Pod Baranami

16 maja w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska odsłona Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów, którego główna tegoroczna edycja odbyła się w kwietniu w Warszawie. Większość produkcji będzie można zobaczyć w Krakowie przedpremierowo.

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy przygotowali prawdziwie królewską filmową ucztę, na którą składa się osiem filmów docenionych na najlepszych międzynarodowych festiwalach przez jury, dziennikarzy, a także publiczność.

Wiosna Filmów jest platformą umożliwiającą polskiej publiczności zobaczenie i samodzielną ocenę filmów, święcących triumfy na najważniejszych festiwalach świata. A zatem uczestnictwo w tym, co wyznacza trendy w kinie artystycznym, często mało obecnym w głównym obiegu kinowym w Polsce. – mówi Michał Myśliński, dyrektor programowy i główny selekcjoner Wiosny Filmów.

„Fuocoammare. Ogień na morzu”, reż. Gianfranco Rosi (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fuocoammare. Ogień na morzu”, reż. Gianfranco Rosi (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie krakowskiej edycji Festiwalu znalazł się m.in. komediodramat Subtelność (reż. Christian Vincent), nagrodzony za scenariusz i główną rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji; najnowszy film hołubionej w Cannes Naomi Kawase (Las w żałobie, Zawsze woda) – Kwiat wiśni i czerwona fasola.

Krakowscy widzowie będą mieli też okazję zobaczyć Wojnę (reż. Tobias Lindholm) – duńskiego kandydata do tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny; nagrodzony Złotym Niedźwiedziem w Berlinie film Fuocoammare. Ogień na morzu (reż. Gianfranco Rosi), poruszający temat uchodźców; czy pełną ironicznego humoru komedię Chevalier w reżyserii Athiny Rachel Tsangari, czołowej przedstawicielki greckiej Nowej Fali.

Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – krakowska odsłona
Od 16 do 19 maja 216 roku
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR