• 2016-05-13

Fotograf jest jednym z wielu

Wystawa Fotograf jest jednym z wielu, która rozpocznie się 14 maja krakowskiej Galerii Pauza, prezentuje wybrane projekty – także wcześniej niepublikowane – czterech fotografów: Pawła Fabjańskiego, Karola Grygoruka, Jacka Kołodziejskiego i Łukasza Ziętka – zrzeszonych w warszawskiej agencji Shootme, w której stykają się sztuka i komercja, indywidualny styl i wymogi klienta.

„Fotograf jest jednym z wielu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fotograf jest jednym z wielu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy można uznać, za tekstem kuratorskim Klary Czerniewskiej, że „Fotograf jest jednym z wielu współtwórców większej całości, wymienianym obok stylistów, autorów fryzur, manikiuru, producentów i modelek, z drugiej zaś – niezależnym, lub walczącym o niezależność artystą świadomie i konsekwentnie realizującym własne zamierzenia”?

Pytania o autentyczność artystycznego wyrazu, oryginalność twórcy i jego koncepcji, oraz innowacyjność medium fotografii są tu osadzone w kontekście współczesnego świata reklamy. Czy artysta nie przeczy sam sobie działając w dwóch światach: komercji i sztuki?

Wystawa została pokazana w Warszawie jako inauguracja kreatywnej platformy Shootme Art – nowego działu Shootme, warszawskiej komercyjnej agencji fotograficznej. Pomysł stworzenia odrębnej platformy Shootme Art narodził się z potrzeby określenia i wyrażenia różnicy między fotografią jako sztuką i fotografią wykonaną na zamówienie klientów komercyjnych, z potrzeby zdefiniowania tych dwóch światów, które często zależą od siebie, ale jednocześnie występują jako oddzielne, niezależne przestrzenie.

Fotograf jest jednym z wielu
Od 14 maja do 11 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 14 maja 2016 roku, godzina 19.00
Galeria Pauza
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR