• 2016-05-11

Space in Between

Od 9 maja w sklepach muzycznych znaleźć można najnowszą płytę Katarzyny Borek. Na swojej najnowszej płycie Space in Between uznana pianistka łączy upodobanie do prawdziwej wirtuozerii i brzmieniowych eksperymentów. Krążek w limitowanej edycji wyszedł nakładem oficyny Leszka Możdżera – BITTT Records.

Katarzyna Borek, „Space in Between”, okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Katarzyna Borek, „Space in Between”, okładka płyty (źródło: materiały prasowe)

Pianistka odniosła już wiele spektakularnych sukcesów na scenie międzynarodowej, zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej jak i na gruncie łączenia różnych gatunków muzycznych. Często przedstawia muzykę w różnych niekonwencjonalnych, oryginalnych kontekstach i świetle współczesnej rzeczywistości. Tak jest i tym razem.

Na płycie Space in Between artystka zestawiła starannie wyselekcjonowane tematy idące w kierunku muzyki neoklasycznej czy filmowej. Są to hipnotycznie brzmiące utwory wspaniałych kompozytorów (Arvo Part, John Cage, Ludovico Einaudi, Craig Armstrong, John Adams, Takashi Yoshimatsu, Joaquin Rodrigo, Manuel de Falla).

Fot. Wojtek Orszewski (źródło: materiały prasowe)

Fot. Wojtek Orszewski (źródło: materiały prasowe)

Pomiędzy utworami usłyszeć można dźwięki planet i gwiazd, zarejestrowane przez sondy NASA. Szumy bezkresnego kosmosu same w sobie tworzą wspaniałą, unikatową, muzyczną przestrzeń.

Przez muzykę odkrywam kosmos a kosmos odkrywa przede mną muzykę. Album Space in Between to mój osobisty koncept, na którym dobrałam swoje ulubione utwory światowych kompozytorów, prezentując je w mantrycznym i minimalistycznym stylu. Łączy je ambientowy, przestrzenny charakter. Zbudowałam także kilka swoich autorskich, neoklasycznie brzmiących aranżacji na dwa instrumenty – rhodes i fortepian. Płytę zamyka ambientowa, syntezatorowa impresja na temat hipotetycznej Planety X – mówi artystka.

Space in Between to pozycja skierowana zarówno dla miłośników muzyki fortepianowej i przestrzennych, ambientowych brzmień oraz dla fanów szeroko pojętej muzyki filmowej. Płyta ukaże się w nakładzie limitowanym do 450 sztuk.

Katarzyna Borek | Space in Between
9 maja 2016 roku
Outside Music

Dodaj komentarz