• 2016-05-11

Mój przyjaciel orzeł

13 maja do kin trafi film Mój przyjaciel orzeł w reżyserii Gerardo Olivaresa i Otmara Penkera. Produkcja zrealizowana została z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich.

„Mój przyjaciel orzeł”, reż. Gerardo Olivares, Otmar Penker, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Mój przyjaciel orzeł”, reż. Gerardo Olivares, Otmar Penker, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bohater filmu znajduje ledwo żywe pisklę i wychowuje je na swego przyjaciela. W rolę chłopca wcielił się aktor, którego reżyser osobiście odkrył w trakcie zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań głównego aktora do filmu Wśród wilków. Między Manuelem Camacho i doświadczonym reżyserem z miejsca wywiązała się nić porozumienia.

Chłopiec miał wchodzić w wielu scenach w bezpośrednią interakcję z orłami, producenci wysłali go więc wcześniej na trening do Landskron, gdzie szkolił się pod czujnym okiem sokolników, na czele z Franzem Schüttelkopfem. Młody aktor wykazał się naturalną zdolnością do zdobywania zaufania tych majestatycznych ptaków i dosyć szybko przyswoił podstawowe sposoby na radzenie sobie z nimi na planie.

Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła.

Mój przyjaciel orzeł
Reżyseria: Gerardo Olivares, Otmar Penker
Premiera: 13 maja 2016 roku
Monolith Films

Dodaj komentarz