11. Europejska Noc Muzeów na Pomorzu

21 maja odbędzie się edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Świętować będzie także region pomorski. Muzea, galerie i instytucje  kultury przygotowały na tę noc wiele atrakcji zarówno dla starszych uczestników, jak i dla dzieci.

Europejska Noc Muzeum na Pomorzu – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Europejska Noc Muzeum na Pomorzu – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nocne zwiedzanie, muzyka, rekonstrukcje historyczne i projekcje filmowe to tylko nieliczne z niespodzianek szykowanych na to wyczekiwane przez wielu wydarzenie. Po raz kolejny w  miastach narodzi się historia. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Tczew, Malbork, Gniew, Hel, Trąbki Wielkie, Będomin, Waplewo Wielkie i Żukowo to tegoroczne punkty na nocnej mapie kultury.

 Noc Muzeów co roku wywołuje wielkie emocje. To niesamowite wydarzenie, które daje muzeom i innym instytucjom nieograniczone możliwości zaprezentowania swoich atrakcji. To także wieczór, który wzbudza ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających – zachęca do udziału Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Nie zabraknie także inicjatyw i wydarzeń, które w tym roku będą prezentowane po raz pierwszy. Jako organizatorzy i partnerzy zadebiutują OKiS Żukowo, Garnizon Kultury, Akademia Muzyczna oraz GOKSiR Trąbki Wielkie. Po przerwie po raz kolejny dołączy także Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Tej nocy po Gdańsku kursować będzie zabytkowy tramwaj na trasie Oliwa-Centrum. Zainteresowani będą mogli także skorzystać z bezpłatnego autobusu, który będzie kursował na trasie Brama Wyżynna –  Westerplatte.

11. Europejska Noc Muzeów na Pomorzu
Start: 21 maja 2016 roku
Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku

Dodaj komentarz