Warszawa Czyta 13 pięter

W dniach 11–15 maja odbędzie się czwarta już edycja akcji Warszawa Czyta. Znów na kilka dni całe miasto zmieni się w dyskusyjny klub książki. Jedna książka – tym razem jest to 13 pięter Filipa Springera – stanie się punktem wyjścia do dyskusji i różnego rodzaju działań.

„Warszawa Czyta: 13 pięter Filipa Springera” – plakat (źródło: materiały pasowe organizatora)

„Warszawa Czyta: 13 pięter Filipa Springera” – plakat (źródło: materiały pasowe organizatora)

W tym roku będą to m.in. inspirowany 13 piętrami wielokulturowy performance Strefy WolnoSłowej, w którym Polacy i migranci opowiedzą o przestrzeniach, w których żyli i żyją, slam poetycki Mój kryminał mieszkaniowy, debata o reportażu zaangażowanym z udziałem Filipa Springera, Marcina Kąckiego, Miłady Jędrysik, którą poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz, spacer architektoniczny po okolicach przedwojennego osiedla Zdobycz Robotnicza (poprowadzi go architekt Karol Langie), warsztaty krytycznego czytania reportażu, czytanie performatywne przygotowane przez Katarzynę Krapacz, wycieczka rowerowa, a także spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się też odsłona akcji dla niedorosłych czytelników i czytelniczek – Mała Warszawa Czyta przygotowana przez Polską Sekcję IBBY.

Warszawa Czyta: 13 pięter Filipa Springera
Od 11 do 15 maja 2016 roku
Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR