Znamy laureatów ogólnopolskich wystaw 15. Międzynarodowego Triennale Tkaniny

Znamy laureatów konkursowych wystaw ogólnopolskich, otwartych 9 maja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, towarzyszących 15. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny.

Konrad Zych, „Wylało się” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konrad Zych, „Wylało się” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagroda za najlepszą pracę 13. Ogólnopolskiej Wystawy Tkaniny Unikatowej została przyznana Pawłowi Kiełpińskiemu, który ukończył poznańską PWSSP w 1995 roku. Klasycznie tkany gobelin, zatytułowany Stalowy, łudzący iluzją przestrzennego reliefu, został wybrany przez międzynarodowe jury 15. MTT spośród 14 kompozycji, nominowanych w styczniu br. przez ogólnopolskie jury, kwalifikujące prace na wystawę.

Paweł Kiełpiński, „Stalowy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paweł Kiełpiński, „Stalowy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nagrodę za najlepszą pracę 11. Ogólnopolskiej Wystawy Miniatury Tkackiej otrzymał Konrad Zych, łodzianin, absolwent łódzkiej PWSSP (ob. ASP). Jego trójwymiarowe kompozycje Wylało się i Niedomykanie, wykonane niezwykle precyzyjnym i niezmiernie efektownym haftem, zyskały największe uznanie ogólnopolskiego jury. Konrad Zych pokonał 13 innych nominowanych do nagrody twórców. Jest to kolejny sukces artysty na polu sztuki włókna.

Prace laureatów obu wystaw będzie można oglądać w kolejnej 16. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w 2019 roku.

Laureaci wystaw ogólnopolskich towarzyszących 15. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi
13. Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej: Paweł Kiełpiński (za gobelin Stalowy)
11. Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej: Konrad Zych (za haftowane, trójwymiarowe kompozycje Wylało się i Niedomykanie)
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Dodaj komentarz