• 2016-05-10

Warsaw Camerata à la carte!

15 maja w kościele warszawskiej Parafii Matki Bożej z Lourdes, odbędzie się drugi tegoroczny koncert piątej serii cyklu Warsaw Camerata à la carte!. Na wydarzenie zaprasza Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna.

„Warsaw Camerata à la carte!” – muzyczna rezydencja 2014–2016, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warsaw Camerata à la carte!” – muzyczna rezydencja 2014–2016, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt jest realizowany dzięki dotacji m.st. Warszawy.  To nowatorskie przedsięwzięcie muzyczne, w którym publiczność, a nie organizator, wybiera program koncertów. Dzięki temu słuchacze sami decydują o kształcie repertuaru poszczególnych wydarzeń, które regularnie odbywają się na warszawskiej Pradze.

Tym razem słuchacze wybrali: Josepha Haydna – Koncert wiolonczelowy C-dur, Piotra Czajkowskiego – Serenadę na orkiestrę smyczkową i Edwarda Griega – Suitę z czasów Holberga.

Wystąpi jak zawsze orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego. Partie solowe w koncercie Joseph Haydna wykona wiolonczelista Michał Zieliński – dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i laureat licznych konkursów wiolonczelowych. Występował m. in. w Filharmonii Narodowej, ale również w USA i w Kanadzie.

Warsaw Camerata à la carte! – muzyczna rezydencja 2014–2016
15 maja 2016 roku, godz. 16.00
Organizator: Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, Prezes Fundacji Richard Berkeley
Kościół Parafii Matki Bożej z Lourdes
Warszawa

Dodaj komentarz