• 2016-05-09

Twoje i moje

20 maja na Scenie Głównej Teatru Ateneum w Warszawie odbędzie się polska prapremiera sztuki Morny Regan Twoje i moje (The House Keeper) w tłumaczeniu Małgorzaty Semil. W spektaklu w reżyserii Roberta Glińskiego wystąpią: Halina Skoczyńska, Olga Sarzyńska oraz Piotr Fronczewski.

Aktualizacja: z powodu poważnej choroby aktorki Teatr odwołuje prapremierę spektaklu Twoje i moje. Prapremiera sztuki Twoje i moje odbędzie się po wakacjach, w nowym sezonie artystycznym

„Twoje i moje”, reż. Robert Gliński – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Twoje i moje”, reż. Robert Gliński – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy jeśli ktoś ma za dużo, powinien się dzielić z tym, kto ma mało albo zgoła nic? Czy twoje powinno też być moje? Zwłaszcza jeśli moja bieda jest przeze mnie niezawiniona, a ty masz za dużo wskutek oszustw i przekrętów?

Bohaterami sztuki irlandzkiej pisarki i aktorki Morny Regan jest dwoje tych, co mają wszystkiego w nadmiarze, i jedna, która nie ma nic. Nie chodzi jednak tylko o sprawy materialne, choć one często są najważniejsze. Bogata para małżeńska ma w nadmiarze także nienawiść, podsycaną przez wspólne tajemnice rodzinne i wzajemne uzależnienie. Bezdomna biedaczka staje się dla nich jednocześnie zagrożeniem, wyzwaniem i wybawieniem. Jakże aktualna sztuka wobec dzisiejszych problemów z nierównościami społecznymi. Brzmi to trochę banalnie, ale banalne nie jest, bo chodzi tu o życie. Wszystko staje się tym bardziej dojmujące, gdy mamy okazję oglądać w tym napisanym dramacie troje znanych aktorów pod wodzą reżysera.

Twoje i Moje
Polska prapremiera: 20 maja 2016 roku
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Robert  Gliński
Scenografia: Agnieszka Zawadowska
Muzyka: Łukasz Targosz
Światło: Katarzyna  Łuszczyk
Występują:
Beth – Halina Skoczyńska
Hal – Piotr Fronczewski
Mary – Olga Sarzyńska
Teatr Ateneum w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR