• 2016-05-09

Celebracja kobiecej przyjaźni

Już za Tobą tęsknię to popis aktorski dwóch uwielbianych i wielokrotnie nagradzanych aktorek – Toni Collette i Drew Barrymore. Premiera filmu w reżyserii Catherine Hardwicke już 13 maja.

„Już za Tobą tęsknię”, reż. Katherine Hardwicke – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Już za Tobą tęsknię”, reż. Katherine Hardwicke – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jess (Drew Barrymore ) i Milly (Toni Collette) nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu, gdy nie dzieliły razem wspólnych chwil oraz sekretów. Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią. Już za Tobą tęsknię jest filmem o celebracji przyjaźni, kobietach i ich szaleństwach.

Toni Collette ma na swoim koncie ma 10 nagród i ponad 25 nominacji za swoje role, w tym do Oscara dla Najlepszej aktorki drugoplanowej za film Szósty zmysł (1999), a także Złotego Globa dla Najlepszej aktorki w serialu komediowym lub musicalu za serial Wszystkie wcielenia Tary (2009) i  nominację do Złotego Globa dla Najlepszej aktorki w komedii lub musicalu za oscarowy film Mała Miss (2006).

Z kolei partnerująca jej na ekranie Drew Barrymore zdobyła Złotego Globa dla Najlepszej aktorki w miniserialu lub filmie telewizyjnym za film Szare ogrody (2009). Ponadto ma na swoim koncie 8 innych nagród i 26 nominacji.

Już za Tobą tęsknię
Reż. Catherine Hardwicke
Premiera: 13 maja 2016 roku
Dystrybutor w Polsce: Hagi

Dodaj komentarz