Jutro zaczyna się wczoraj

14 maja Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza do odwiedzenia wystaw i wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych spotkaniach. W ramach Nocy Muzeów jutro zacznie się wczoraj.

Noc Muzeów „Jutro zaczyna się wczoraj”– plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Muzeów „Jutro zaczyna się wczoraj”– plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum zaprasza na seans z demonicznym przewodnikiem, Strzygi czyhają o ćmoku, podczas którego będzie można wejść w sam środek śląskiej baśni. Dla spragnionych wiedzy o przodkach zaplanowane  jest spotkanie z  Damianem Jureczko i Mirosławem Mitrengą, członkami Górnośląskiego Towarzystwa Genealogicznego Silius Radicum. Dawkę tematów industrialnych zapewni ekspozycja Przemysł śląski w produkcji zbrojeniowej XIX i XX wieku.

W ten wieczór będzie można posłuchać śląskich baśni, stworzyć dzieło zainspirowane pracami mistrzów prezentowanych na wystawie Z głębi. Artyści Muzeum Śląskiemu, a także zagrać w grę na ekspozycji Laboratorium przestrzeni teatralnych. Na miłośników archeologii i etnologii czekać będą prezentacje przygotowane przez pracowników Muzeum. Będzie również możliwość zwiedzenia Pracowni Konserwacji.

Wieczorna impreza jest wyjątkową okazją do obejrzenia maszyny parowej z 1890 roku w maszynowni szybu Bartosz oraz ekspozycji przemysłu śląskiego w warsztacie mechanicznym i kuźni, której towarzyszyć będzie pokaz renowacji przedmiotów z metalu i rodzinne budowanie z klocków modeli armaty 8,8 cm FLAK. Poszukujących niezapomnianych widoków zachęcamy do wjazdu na wieżę szybu Warszawa, która będzie czynna w tym dniu aż do godziny 24.00.

Dodatkową porcję wrażeń zagwarantuje wystawa-spektakl Przedmioty, które zmienią świat tworzona na żywo z udziałem publiczności oraz rodzinne śpiewanie z zespołem Grzegorz Płonka Trio. Na zakończenie imprezy od godz. 22.00 do 24.00 prezentowany będzie film Brzdąc Charliego Chaplina z muzyką na żywo zespołu Pasimito. Wszyscy bez względu na wiek mają szansę zobaczyć wystawę plakatów Anatomia czasu. Wczoraj – dziś – jutro. Zaprezentuje ona dzieła operujące odmienną kolorystyką, znakiem, metaforą, aluzją czy celnym komentarzem, powstałe w latach 60.–80. XX wieku – okresie rozkwitu sztuki plakatu.

Noc Muzeów Jutro zaczyna się wczoraj
Start: 14 maja 2016 roku
Ekspozycje czynne od godz. 14.00
Muzeum Śląskie w Katowicach

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR