Warsztaty Sound Works 2016

4 i 5 czerwca Toya Studios zaprasza na profesjonalne warsztaty Sound Works, w trakcie których uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu kreacji dźwięku w filmie. Chętni zgłoszenia przesyłać mogą do 20 czerwca.

Warsztaty Sound Works 2015, plakat (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty Sound Works 2015, plakat (źródło: materiały prasowe)

Dźwięk to połowa filmu, jest nośnikiem informacji i emocji, znaczy i nadaje znaczenia. Gdzie kończy się mechaniczna rejestracja a zaczyna twórcza fantazja? Jakie oblicze może przybrać? Wydaje się, że problem braku świadomości znaczenia dźwięku w filmie nie stracił na swej aktualności.

Warsztaty w Toya Studios będą okazją do zdobycia użytecznej wiedzy, podniesienia kwalifikacji i specjalistycznych umiejętności. Czerwcowe spotkanie będzie dialogiem opartym na wymianie dobrych praktyk. Skierowane jest do operatorów dźwięku, studentów realizacji dźwięku oraz osób chcących rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie.

Warsztaty Sound Works 2015, fot. M. Strzelczyk (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty Sound Works 2015, fot. M. Strzelczyk (źródło: materiały prasowe)

Dwa dni intensywnych sesji szkoleniowych poświęcone zostaną różnym aspektom produkcji filmu i problemom, które mogą napotkać operatorzy dźwięku. Prowadzone będą przez praktyków i specjalistów doskonale znających specyfikę pracy w branży filmowej. Biorący udział w warsztatach przejdą drogę przez wszystkie etapy tworzenia dźwięku, od planu zdjęciowego przez postprodukcję po projekcję w kinie.

Uczestnicy przyjrzą się bliżej współpracy dźwiękowca i producenta. A wszystko to odbędzie się w profesjonalnym studiu dźwięku, z tradycją sięgającą Wytwórni Filmów Fabularnych czyli w TOYA Studios, które dba o jakość dźwięku od planu filmowego po finalny miks. Studio posiada certyfikaty Dolby Premier i THX w nowoczesnych salach do zgrań wykorzystujących unikatową konstrukcję box in box, która doskonale izoluje dźwięki z zewnątrz.

Warsztaty Sound Works
Od 4 do 5 czerwca 2016 roku
Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 maja 2016 roku
Toya Studios
Łódź

Dodaj komentarz