• 2016-05-07

Raphael Rogiński w Pardon To Tu

9 maja  w Pardon To Tu odbędzie się koncert Raphaela Rogińskiego, podczas którego muzyk zaprezentuje swój najnowszy materiał.

Raphael Rogiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Raphael Rogiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na koncercie Raphael Rogiński zaprezentuje nowy zbiór utworów. Pierwsze z nich powstały w górach niedaleko Jerozolimy. Bywają tam momenty kiedy przychodzący gęsty kurz z pustyni odcina widzenie podnóża. Powstaje w ten sposób wyobrażony ląd, a my stojąc na szczycie nagle znajdujemy się na prawie płaskim terenie. Nowe utwory rezonowały w najgłębszych sokach drewien, a żylaste struny naciągały się na żebrach zagubionych w burzy zwierząt. Kompozycje te niedługo zostaną zarejestrowane, a koncert w klubie Pardon To Tu będzie ich premierą w całości.

Raphael Rogiński to gitarzysta, kompozytor i wykonawca, improwizator, animator kultury, a także badacz folkloru muzycznego. Wykształcony jazzowo i klasycznie edukację poszerzył o muzykologię i etnomuzykologię. Miks tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym. Głęboko związany z kulturą żydowską. Z tych poszukiwań wynikają dwa projekty których jest liderem: Shofar i Cukunft. Był także dyrektorem artystycznym festiwali przedstawiających nową kulturę żydowską takich jak Tikkun, Varshe, Mizrach. Gra muzykę turecką, beduińską, afrykańską, lapońską, perską, ormiańską i inne wykonując je z muzykami z tych miejsc. Muzyka Ameryki Północnej – blues i rock lat 60 to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego. Z inspiracji muzyką eksperymentalną ameryki powstał zespół Spinalonga, oraz bluesowa Wovoka. Zgłębianie muzyki dawnej zaowocowało projektem Rogiński gra Bacha. Jego kompozycje, improwizacje lub interpretacje często ilustrują wydarzenia artystyczne – filmy dokumentalne i rysunkowe jak i bajki animowane, teatr tradycyjny i multimedialny. Został ponadto nominowany do nagrody Paszporty Polityki.

Raphael Rogiński
9 maja 2016 roku, godz. 20.30
Pardon To Tu w Warszawie
Wstęp: 25 zł

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR