• 2016-05-06

Stajnia Sobieski prezentuje: Rycerzyki i Kaseciarz

18 maja w klubie Szpitalna 1 rozpocznie się nietuzinkowy projekt – co miesiąc w ramach cyklu Stajnia Sobieski prezentuje na scenie klubu wystąpią zespoły należące do Stajni lub przez Stajnię zaproszone.

„Stajnia Sobieski prezentuje” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Stajnia Sobieski prezentuje” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rycerzyki i Kaseciarz otworzą nowy cykl koncertowy firmowany przez Stajnię Sobieski – muzyczny kolektyw, który od kilku lat zmienia oblicze skansenowskiego Krakowa. Z owianych legendą krakowskich piwnic muzyczny ferment przeniósł się na trzecie piętro kamienicy przy ulicy Sobieskiego, gdzie spotykają się, plotkują, tworzą i nagrywają stajniowi muzycy.

Stajnia Sobieski zrzesza zespoły Armando Suzette, Bezczeszczę Bęben, Die Flöte, Kaseciarz, Rycerzyki, Harry & The Callahans, Taxez i Zdrowie. Co miesiąc będą zapraszać na wydarzenie, gdzie występować będą zespoły ze Stajni i zaproszeni przez nich goście polskiej sceny niezależnej.

Kaseciarz powstał w 2011 roku z inicjatywy Maćka Nowackiego, który zapragnął nagrać płytę używając aparatury nagrywającej, którą miał pod ręką. Wraz z wydaniem debiutu Surfin’ Małopolska Kaseciarz zaczął działać jako trio i wydał płytę Motörcycle Rock And Roll w 2013 roku, która była wariacją na temat krautrocka z motywem motoryzacyjnym w tle. W listopadzie 2015 zespół wydaje płytę Gay Acid, która jest konceptualną opowieścią o zmaganiach pewnego muzyka grającego niegdyś w amerykańskim zespole DuVraine Connection. Muzyka, jaką gra Kaseciarz to mieszanina garage, psychedelic, surf, albo po prostu Dziadostwo Rock. Obecnie zespół działa w składzie: Aleksander Margasiński, Szymon Keler, Maciej Nowacki.

Stajnia Sobieski prezentuje: Rycerzyki i Kaseciarz
18 maja 2016 roku, godz. 20.00
Klub Szpitalna 1 w Krakowie

Dodaj komentarz