• 2016-05-06

IV Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka

Od 6 do 8 maja w Bydgoszczy odbędzie się  IV Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka, zorganizowany przez Związek Kompozytorów Polskich oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

„IV Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„IV Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal już od czterech lat gości na bydgoskich scenach koncertowych i zyskuje coraz większe grono zwolenników. W czasie festiwalu muzyka przenika się ze sztukami wizualnymi ­ koncertom towarzyszą pokazy multimedialne czy wystawy malarskie.

W piątek w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się Koncert Muzyki Elektronicznej, który zainauguruje Festiwal. Będzie można usłyszeć utwory akordeonowe oraz saksofon czy fortepian amplifikowany w różnych zestawieniach. Instrumentom towarzyszyć będzie warstwa elektroniczna a ciekawe efekty barwowe dopełnią multimedia.

Następnego dnia w foyer Filharmonii Pomorskiej będzie miał miejsce Koncert Muzyki Kameralnej. To propozycja dla zwolenników bardziej tradycyjnych brzmień. Prawykonań jednak i tu nie zabraknie. Na scenie pojawią się m.in. kwintet dęty, trio fortepianowe oraz sopran z towarzyszeniem fortepianu.

W niedzielę organizatorzy ponownie zapraszają do Miejskiego Centrum Kultury, tym razem na spotkanie dla dzieci w formie słuchowiska muzycznego. Wśród wykonawców – młodzi artyści, a w programie piosenki i miniatury zwierzęce.

Zróżnicowane koncerty ukazują muzykę współczesną w wielu odsłonach i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

IV Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka
Od 6 do 8 maja 2016 roku
Bydgoszcz
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

Dodaj komentarz