• 2016-05-06

Tradycja i awangarda w Lublinie

11 maja w Lublinie rozpocznie się Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody. Temat przewodni wydarzenia to Inna mowa. W programie znalazły się m.in. niezapominane widowiska operowe.

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody 2016, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody 2016, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do muzyki wyrastającej z mowy będą odsyłać widzów koncerty barokowe, a także premiery zamówione specjalnie na Festiwal. Odbędą się m.in.: koncert love fail Davida Langa w wykonaniu Quince Contemporary Vocal Ensemble, koncert Octopus zespołu wokalnego Theatre of Voices i opera Hiob ukraińskich kompozytorów Romana Grygoriva i Ilii Razumienko.

Ważnym punktem Festiwalu są utwory napisane na zamówienie Festiwalu Kody, m.in. RÊVE RAVE Jagody Szmytki z udziałem Wojtek Mazolewski Quintet, Ivy Snowstalkers of Ancient Apron Piotra Kurka z librettem Michała Libery, czy performens dźwiękowy Żywioły z obiektami holenderskiego artysty dźwiękowego Hansa van Koolwijka i śpiewem Zespołu Muzyki Tradycyjnej OMIT Rozdroża pod kierunkiem Moniki Mamińskiej i Jana Bernada.

Publiczność będzie miała także okazję zobaczyć instalacje, spotkać się z artystami i wziąć udział w tradycyjnych potańcówkach.

Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody
Od 11 do 14 maja 2016 roku
Organizator: Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża w Lublinie
Lublin

Dodaj komentarz