• 2016-05-06

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą. Będzie trwał przez 7 dni, od 16 do 22 maja. W ośmiu miastach odbędzie się ponad siedemdziesiąt spotkań, debat i spacerów literackich.

„Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy ogłosili już cały program wydarzenia, które wypełnia majowy tydzień w kalendarzu każdego miłośnika książek. Do grona pisarzy, którzy pojawią się na Apostrofie. Międzynarodowym Festiwalu Literatury dołączają m.in. Jerzy Pilch, Janusz Głowacki, Magdalena Grzebałkowska, Weronika Murek, Lidia Ostałowska czy Małgorzata Halber. Apostrof to aż 75 wydarzeń w ośmiu miastach Polski, dlatego każdy miłośnik literatury, bez względu na swoje gusta czytelnicze, z pewnością znajdzie w bogatym programie festiwalu coś dla siebie.

Zawsze nie ma nigdy (Wydawnictwo Literackie) to pierwszy wywiad rzeka z Jerzym Pilchem. Mistrz opowiadania w rozmowie z Eweliną Pietrowiak wraca do wiślańskich i krakowskich czasów, do studiów, pracy w „Tygodniku Powszechnym” i przeprowadzki do Warszawy. Z czytelnikami spotka się także wybitny dramaturg, prozaik, scenarzysta i eseista Janusz Głowacki. Z kolei Małgorzata Halber, Kuba Wojtaszczyk i Michał R. Wiśniewski będą dyskutować z Sylwią Chutnik podczas debaty A to Polska właśnie. O tym, czy Byliśmy głupi? wraz ze Sławomirem Sierakowskim porozmawiają Karol Modzelewski, Marta Abramowicz i Andrzej Leder. Natomiast Michał Nogaś ze swoimi gośćmi: Magdaleną Grzebałkowską, Maciejem Henem, Cezarym Łazerewiczem i Anną Janko zastanowią się Co literatura może zrobić przeszłości.

Wydarzenia Apostrofu będą się odbywać m.in. na deskach stołecznych teatrów: Powszechnego i Dramatycznego oraz w salonach Empik. Poza Warszawą festiwal zawita do Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Łodzi i Szczecina. Kuratorem tegorocznej edycji jest Sylwia Chutnik. Autorem oprawy wizualnej festiwalu jest Tymek Borowski. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Empik – największa polska sieć, zajmująca się dystrybucją książek. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Czytaj dalej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury | Czytaj dalej
Od 16 do 22 maja 2016 roku
Organizator: Empik
Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin

Dodaj komentarz