Stymulanty i stymulatory

Do 15 maja WL4 – Art Space w Gdańsku zaprasza na wystawę Stymulanty i stymulatory. Udział biorą w niej Joanna Dudek, Urszula Dulewicz oraz Elwira Sztetner. Z kolei za dźwięki odpowiada Edyta Bystroń.

„Stymulanty i stymulatory” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Stymulanty i stymulatory” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dążenie do szczęścia często wymaga wysiłku i aktywności, podejmowania różnego rodzaju wyrzeczeń. Tymczasem ten sam efekt można osiągnąć w sposób prosty, szybki i łatwo dostępny. Taką rolę spełniają między innymi stymulanty i stymulatory.

Działanie stymulantów polega na pobudzaniu czynności układu nerwowego, w wyniku którego dochodzi do wyostrzenia zmysłów, zwiększenia energii i pozytywnych stanów emocjonalnych. Stosowanie ich poprawia wydajność, pomaga usunąć zmęczenie, pozytywnie wpływa na koncentrację poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny zwanej hormonem szczęścia i pobudzenie układu dopaminergicznego (układu nagrody).

Stosowanie stymulatorów pobudza procesy życiowe organizmu, powoduje wytwarzanie określonych bodźców. Celem stymulatorów jest pobudzanie do działania. Stymulator to inaczej generator impulsów, wytwarzacz energii, pobudzacz.

Czy stymulanty i stymulatory to symulowanie rzeczywistości? Czy droga do superrzeczywistości?

Stymulanty i stymulatory 
Od 3 do 15 maja 2016 roku
WL4 – Art Space
Gdańsk

Dodaj komentarz