• 2016-05-05

Lew na Ulicy. Pokaz jubileuszowy

7 maja na Małej Scenie Teatru Jaracza w Łodzi odbędzie się jubileuszowy pokaz spektaklu Lew na ulicy.

„Lew na ulicy”, reż. Mariusz Grzegorzek – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lew na ulicy”, reż. Mariusz Grzegorzek – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Duch Isobel, dziewięcioletniej Portugalki, krąży przy dźwiękach muzyki po obwodzie dużego koła… tak rozpoczyna się fascynująca, pełna tajemnic sztuka kanadyjskiej dramatopisarki, Judith Thompson, którą 10 lat temu w Teatrze Jaracza w Łodzi wyreżyserował Mariusz Grzegorzek.

Duch Isobel, dziewięcioletniej Portugalki, krąży przy dźwiękach muzyki po obwodzie dużego koła… tak rozpoczyna się fascynująca, pełna tajemnic sztuka kanadyjskiej dramatopisarki, Judith Thompson, którą 10 lat temu w Teatrze Jaracza w Łodzi wyreżyserował Mariusz Grzegorzek w rezyserii Mariusza Grzegorzka.

Lew na ulicy to przejmująca, przesycona gęstą, niezwykłą atmosferą, sztuka o przenikaniu się światów, a jednocześnie wzruszająca opowieść o przebaczeniu, wyzwoleniu i pogodzeniu z samym sobą. W wygodny, poukładany świat pewnej społeczności wkracza mała Isobel, która nie potrafi odnaleźć drogi łączącej dwa światy – świat ludzi żyjących i świat umarłych. Jest zagubiona, zalękniona, szuka przewodnika. Niespodziewanie gość z zaświatów pomaga ludziom w dotarciu do skrywanych emocji i uczuć, odkrywa ich mroczne tajemnice, wyzwala stłumione przez społeczne gry reakcje. Ostrzega przed tytułowym lwem na ulicy, który, jako metafora zła i ciemnych stron ludzkiej natury, przyczajony czyha na nas i nasze życia.

Lew na ulicy
Pokaz jubileuszowy: 7 maja 2016 roku
Pokazy: 8 maja, 14 i 15 czerwca 2016 roku
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria, scenografia: Mariusz Grzegorzek
Kostiumy: Violetta Jeżewska
Reżyseria światła: Szymon Lenkowski
Występują: Ewa Audykowska-Wiśniewska, Urszula Gryczewska, Matylda Paszczenko, Marieta Żukowska, Ireneusz Czop, Mariusz Ostrowski
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Dodaj komentarz