• 2016-05-05

Pomorskie Talenty

W niedzielę 8 maja w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Pojawią się na nim nie tylko muzycy-instrumentaliści, ale też sopranistka i dyrygent.

„Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak co roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert, podczas którego na scenie Sali Koncertowej pojawią się wyróżnieni przez pedagogów Gdańskiej Akademii Muzycznej dyplomanci. Przygotowują oni ciekawy program, który dla muzyków jest dużym wyzwaniem, a dla publiczności niezwykłym doznaniem estetycznym. Wśród najlepszych absolwentów znajdują się Maria Malinowska – sopranistka, Michał Mossakowski i Jan Rejnowicz – pianiści i Michał Krężelewski – dyrygent. Dyplomantom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą Massimiliano Caldiego.

W tym roku dyplomanci przygotowali utwory, które przeniosą publiczność do XIX i XX wieku. Włoski romantyzm i amerykański jazz zabrzmią na jednym koncercie za sprawą Giuseppe Verdiego i George’a Gershwina. Oprócz tego wybrzmi też I Koncert fortepianowy d-moll op. 15 Johannesa Brahmsa. Element operowy wprowadzi wspomniana Maria Malinowska w utworze Rusałka Antonína Dvořáka. Mimo że zaproponowany program wydaje się być rozległy, słuchacze na pewno nie wyjdą z koncertu zawiedzeni i każdy znajdzie coś dla siebie.

Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku
8 maja 2016 roku, godzina 18.00
Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Dodaj komentarz