• 2016-05-05

Docs Against Gravity – pokazy nagrodzonych filmów w NInA

Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) w Warszawie zaprasza na nowy cykl filmowy Best Fest, w ramach którego można oglądać najlepsze filmy z wybranych polskich festiwali. 5 i 6 maja, w kolejnej odsłonie projektu, będzie można zobaczyć czterech laureatów nagrodzonych podczas ubiegłorocznej edycji Millennium Docs Against Gravity Film Festival.

„Powyżej/poniżej”, reż. Nicolas Steiner (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Powyżej/poniżej”, reż. Nicolas Steiner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwycięzcy polskich festiwali filmowych szybko znikają z afiszy i repertuarów kinowych, choć większość z nich zasłużyła na zdecydowanie dłuższe życie w kulturalnym obiegu. Dlatego NInA zaprasza na nowy cykl, w ramach którego można oglądać najlepsze produkcje z wybranych polskich festiwali filmowych. Widzowie mieli już okazję oglądać zwycięzców z Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

W ramach najbliższych pokazów będzie można zobaczyć cztery filmy nagrodzone na ubiegłorocznym Millennium Docs Against Gravity Film Festival: Nadejdą lepsze czasy (reż. Hanna Polak), Powyżej/poniżej (reż. Nicolas Steiner), Sól ziemi (reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders) oraz Wyobraź sobie świat bez muzyki (reż. Stefan Schwietert).

W przyszłości w NInA w ramach cyklu Best Fest planowane są pokazy z Przeglądu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej Łodzią po Wiśle, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

Best Fest | Millennium Docs Against Gravity – bezpłatne pokazy festiwalowych laureatów w NInA
5 i 6 maja 2016 roku
Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA)
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR