• 2016-05-05

Docs Against Gravity – pokazy nagrodzonych filmów w NInA

Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) w Warszawie zaprasza na nowy cykl filmowy Best Fest, w ramach którego można oglądać najlepsze filmy z wybranych polskich festiwali. 5 i 6 maja, w kolejnej odsłonie projektu, będzie można zobaczyć czterech laureatów nagrodzonych podczas ubiegłorocznej edycji Millennium Docs Against Gravity Film Festival.

„Powyżej/poniżej”, reż. Nicolas Steiner (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Powyżej/poniżej”, reż. Nicolas Steiner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwycięzcy polskich festiwali filmowych szybko znikają z afiszy i repertuarów kinowych, choć większość z nich zasłużyła na zdecydowanie dłuższe życie w kulturalnym obiegu. Dlatego NInA zaprasza na nowy cykl, w ramach którego można oglądać najlepsze produkcje z wybranych polskich festiwali filmowych. Widzowie mieli już okazję oglądać zwycięzców z Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

W ramach najbliższych pokazów będzie można zobaczyć cztery filmy nagrodzone na ubiegłorocznym Millennium Docs Against Gravity Film Festival: Nadejdą lepsze czasy (reż. Hanna Polak), Powyżej/poniżej (reż. Nicolas Steiner), Sól ziemi (reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders) oraz Wyobraź sobie świat bez muzyki (reż. Stefan Schwietert).

W przyszłości w NInA w ramach cyklu Best Fest planowane są pokazy z Przeglądu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej Łodzią po Wiśle, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

Best Fest | Millennium Docs Against Gravity – bezpłatne pokazy festiwalowych laureatów w NInA
5 i 6 maja 2016 roku
Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA)
Warszawa

Dodaj komentarz