14 maja, w tegoroczną białą Noc Muzeów, Orkiestra Sinfonia Varsovia w Warszawie zaprasza na maraton kulturalny. Literatura, fotografia i  muzyka – te trzy dziedziny sztuki będą przeplatać się podczas tego wydarzenia.

„Biała” Noc Muzeów – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Biała” Noc Muzeów – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Muzeów rozpocznie się  wydarzeniem „Pragnienie czytania” przygotowanym we współpracy z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Praga Południe. Podczas spotkań, które potrwają cały dzień, uczestnicy będą mogli wspólnie czytać, rozmawiać o książkach oraz wysłuchać kilku minikoncertów. Kolejne punkty programu to połączenie literatury i muzyki.

Uczestnicy maratonu wezmą udział w spektaklu słowno-muzycznym – wystąpią skrzypek Krzysztof Jakowicz z pianistą Robertem Morawskim oraz aktor Daniel Olbrychski, który ubarwi cały występ recytacją wierszy Iwaszkiewicza, Mickiewicza, Norwida. Nieco przed zmierzchem na scenie pojawi się chór kameralny Varsoviae Regii Cantores, którego koncert również będzie przeplatany recytacjami tekstów autorstwa znanych polskich poetów-tekściarzy, w tym Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.

Wiele atrakcji czeka również na miłośników fotografii. Przez cały dzień w budynkach Orkiestry dostępna będzie wystawa Przeglądu Fotograficznych Technik Alternatywnych i Archaicznych. W międzyczasie odbędą się pokazy powstawania obrazów w technikach dawnych, a tuż po godzinie 21.00 powstanie gigantyczny portret Yehudi Menuhina w XIX wiecznej technice fotograficznej – cyjanotypii. Ten niezwykle skomplikowany proces uczestnicy wydarzenia będą mogli prześledzić od początku aż do samego końca. Noc Muzeów zakończą recital fortepianowy Marka Brachy, który zagra m.in. utwory Chopina, Mozarta i Schuberta, oraz magiczne wydarzenie – pokaz Laterna Magika z muzyką na żywo.

Noc Muzeów 
Rozpoczęcie: 14 maja 2016 roku o godz. 12.00
Orkiestra Sinfonia Varsovia w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR