Maduczka Street

12 maja w Galerii Żywej przy Artbistro Stalowa52 w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy Magdaleny Magrzyk pt. Maduczka Street. Podczas wernisażu Wiesław B. Bołtryk zaprezentuje poemat Ja autorstwa Julisza Erazma Bolka.

Magdalena Magrzyk, „Nadzieja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Magrzyk, „Nadzieja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maduczka Street  to opowieść o kobietach mieszkających na ulicach mojej duszy, to również obserwacja życia w ogóle, z całym jego pięknem , ale i smutkami, których pomijać nie zamierzam, bo są częścią nas samych, a „wymalowane – powiedziane na głos” stają się jakby mniejsze, świadome i bardziej „oswojone”.

Wystawa to swego rodzaju dokumentacja nastrojów, chwil, które przychodząc do nas, zamieszkują w kolejnym domu, na wybranej przez siebie ulicy „Pogodnej” czy też „Zamglonej”. Postaci z moich obrazów nigdy nie tracą nadziei, a siła, która pozornie może być odebrana jako bezsilność, na każdym obrazie wyrażona jest w sposób skłaniający do refleksji i wnikliwej obserwacji.

Magdalena Magrzyk, „Iluzja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Magrzyk, „Iluzja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Interesuje mnie ludzka natura, jej złożoność, emocje, tęsknoty, marzenia, lęki. Bliski mojej sztuce jest przekaz intuicyjny, na pograniczu przedstawień magicznych, czasem niedopowiedzianych do końca postaci czy też sytuacji, co do których unikam dosłowności.

Uważam, że sztuki nie trzeba „tłumaczyć”, ona ma żyć wokół nas i sprawiać, aby człowiek się „pozastanawiał”, zachwycił się lub znielubił nawet, toteż pozostawiam duże pole do osobistej i swobodnej interpretacji samemu odbiorcy. Kto wie, a może znajdzie On w tych obrazach część siebie.

Magdalena Magrzyk jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe na wydziale Arteterapii w Łodzi u prof.Wiesława Karolaka. Jest pomysłodawczynią i realizatorką wielu scenografii m.in. w Filharmonii w Białymstoku, Filharmonia w Jeleniej Górze, Teatrze Roma w Warszawie.

Maduczka Street – wystawa malarstwa Magdaleny Magrzyk
Od 12 maja do 16 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 12 maja 2016 roku, godz. 20.00
Kurator wystawy: Anna Schwenk Madejska
Organizatorzy: Żywa Galeria w Warszawie, Galeria Uległa w Warszawie
Żywa Galeria przy Artbistro Stalowa52
Warszawa

Dodaj komentarz