• 2016-05-05

Screwball comedy na temat śmierci

6 maja do polskich kinach zawita film Pycha w reżyserii Lionela Baiera. Pokazywany w Cannes i Locarno komediodramat opowiada o tym, co nieuniknione. W jednej z głównych ról będzie można oglądać muzę Pedro Almodóvara – Carmen Maurę.

„Pycha”, reż. Lionel Baier – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pycha”, reż. Lionel Baier – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sędziwy architekt David Miller nie zamierza dać zaskoczyć się śmierci. Sam postanowił zdecydować, kiedy umrze. Jego decyzja jest ostateczna i nieodwołalna. Wszystko dokładnie zaplanował. Wybrał miejsce, określił czas, a także znalazł niezawodny – jak mu się przynajmniej wydawało – sposób. Niestety, zgodnie z teorią chaosu, jeśli coś może się popsuć, to się popsuje. Nie inaczej jest w tym przypadku.

W noc, która miała być ostatnią w życiu Davida na ziemi, dojdzie do zdarzeń, które nie śniły się bohaterowi. W towarzystwie Esperanzy, kobiety, która miała pomóc mu w opuszczeniu tego świata, oraz Trépleva, młodego Rosjanina zarabiającego ciałem na chleb (w jednego z jego klientów wcielił się sam reżyser), David jeszcze raz przekona się, jak zaskakujące i psotliwe potrafi być życie, a także jak naiwne jest planowanie przyszłości.

Pycha
Reż. Lionel Baier
Premiera: 6 maja 2016 roku
Dystrybutor w Polsce: Aurora Films

Dodaj komentarz