• 2016-05-04

W spirali

17 czerwca odbędzie się premiera filmu W spirali w reżyserii Konrada Aksinowicza. W bohaterów intymnej historii, która przekracza tabu toksycznej miłości wcielili się Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski.

„W spirali”, reż. Konrad Aksinowicz, fot. Wojciech Zieliński – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„W spirali”, reż. Konrad Aksinowicz, fot. Wojciech Zieliński – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Krzysztof i Agnes uciekają od małżeńskich kłopotów. Wycieczka za miasto nie pozwala im jednak uciec od samych siebie. Żeby wytrzymać podróż, zabierają po drodze ekscentrycznego autostopowicza Tamira, który zobaczy w nich coś oprócz złości i bólu – trudne, ale żywe i głębokie uczucie.

Tamir stanie się dla pary przewodnikiem, szamanem, przyjacielem, a wreszcie – wrogiem. Wypuszczone na wolność emocje upomną się o ofiarę i poruszą stare wspomnienia, które zabiorą bohaterów za następny ważny życiowy zakręt.

Gdzie kończy się miłość, a zaczyna fatalne zauroczenie? I czym różni się jedno od drugiego? W spirali to wiwisekcja relacji, w której cierpienie, poniżenie, gniew łączą się z pożądaniem i namiętnością.

Film miał międzynarodową premierę na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Black Nights w Tallinnie. Był również prezentowany na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni w Konkursie Inne Spojrzenie skupiającym najciekawsze formalnie i koncepcyjnie filmy autorskie.

W spirali
Reżyseria: Konrad Aksinowicz
Premiera: 17 czerwca 2015 roku
Alter Ego Pictures

Dodaj komentarz