• 2016-05-04

Art Factory

21 maja w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej będzie miał premierę pierwszy polski dance musical Art Factory, stworzony w ramach Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego (ASM). Autorem muzyki i reżyserem jest Maciej Pawłowski, scenariusz i teksty piosenek stworzyła Anna Nowak, natomiast choreografię – Iga Marszałek.

„Art Factory”, reż. Maciej Pawłowski – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Art Factory”, reż. Maciej Pawłowski – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Art Factory to opowieść o młodości, dojrzewaniu i emocjach, które się z nią wiążą. Widowisko tworzy ponad 30 uzdolnionych, młodych artystów z ASM, której absolwentami są m.in. Olga Kalicka, aktorka znana m.in. z serialu Rodzinka.pl, Joanna Jarmołowicz, wystąpiła w hitowej Planecie Singli, Julia Wieniawa, Justyna Bojczuk czy Jeremi Sikorski, wokalista, autor przeboju Chodź.

Jestem dumny, że właśnie nasze miasto ma swój udział w powstaniu pierwszego, oryginalnego polskiego dance musicalu. Mieszkańcy Skarżyska- Kamiennej już w maju będą mogli wziąć udział w największym i najważniejszym wydarzeniu w historii miasta z dziedziny teatru i musicalu, podziwiając taniec i śpiew najbardziej utalentowanych tancerzy i wokalistów naszego regionu. – mówi Konrad Krönig, Prezydent Skarżyska- Kamiennej.

Olivia Zagożdżon, „Art Factory”, reż. Maciej Pawłowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Olivia Zagożdżon, „Art Factory”, reż. Maciej Pawłowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Pawłowski jest kompozytorem, dyrygentem, reżyserem, aranżerem, producentem muzycznym i pedagogiem. Absolwentem sekcji dyrygenckiej przy Wydziale Teorii Muzyki, Kompozycji, Rytmiki i Wychowania Muzycznego w Akademii Muzycznej w Łodzi klasy prof. Henryka Blachy, dyrektorem naczelny i artystycznym Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego (ASM), oraz Prezesem Fundacji Artland. Od 1998 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie jako kierownik muzyczny i dyrygent polskich prapremier musicali: Les Misérables (2010), Upiór w operze (2008), Akademia Pana Kleksa (2007), Taniec wampirów Romana Polańskiego (2005), Koty (2004), Grease (2002), Miss Saigon (2000).

Art Factory
Premiera: 21 maja 2016 roku
Maciej Pawłowski – muzyka, reżyseria
Anna Nowak – scenariusz i teksty piosenek
Iga Marszałek – choreografia
Monika Wójtowicz – II reżyser, przygotowanie aktorskie i wokalne
Patrycja Zarychta –  przygotowanie wokalne solistów
Filip Piestrzeniewicz – iluzja
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Dodaj komentarz