Tekściarz

Już 18 maja nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukaże się Tekściarz, opowieść o życiu i twórczości Krzysztofa Dzikowskiego.

Krzysztof Dzikowski, „Tekściarz” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Krzysztof Dzikowski, „Tekściarz” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Jego piosenki śpiewała cała Polska. Jest poetą, prozaikiem i autorem wielu utworów, które z dnia na dzień stawały się przebojami. Autor  tekstów piosenek, które śpiewali min. Czesław Niemen, Ewa Bem, Kasia Sobczyk, Maryla Rodowicz, Anna German, Anna Maria Jopek i wielu innych.

Tekściarz to pierwsza w historii opowieść o życiu i twórczości prawdziwej legendy polskiej muzyki – Krzysztofa Dzikowskiego, autora wielu przebojów Czerwonych Gitar i Seweryna Krajewskiego, których teksty śpiewali najpopularniejsi piosenkarze tamtych czasów: Ewa Bem, Piotr Cugowski, Anna German, Irena Jarocka, Anna Maria Jopek, Stenia Kozłowska, Jacek Lech, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Kasia Sobczyk, Anna Wyszkoni i wielu innych.

Dlaczego Elvis Presley nie zaśpiewał jego Anny Marii? Kto zablokował występ Kasi Sobczyk na festiwalu w Sopocie po wygranym Opolu? Dlaczego Anna Jantar nie śpiewała piosenek Krzysztofa Dzikowskiego? Za co autor Małego księcia szanował Annę German i dlaczego miał problem z władzą ludową? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi znajdą Państwo w tej książce.

Tekściarz
Premiera: 18 maja 2016 roku
Państwowy Instytut Wydawniczy w Warszawie

Dodaj komentarz