• 2016-05-04

Kayah & Royal String Quartet wystąpią w Starym Maneżu

12 maja w Gdańsku odbędzie się koncert Kayah & Royal String Quartet. Ta trasa koncertowa to cykl występów prezentujących utwory Kayah zaaranżowane jedynie na kwartet smyczkowy.

„Kayah & Royal String Quartet” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kayah & Royal String Quartet” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kayah wraz z kwartetem Royal wystąpiła w najbardziej ekskluzywnych salach (filharmonie, teatry, opery) w największych miastach w Polsce (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, czy Zabrzu) prezentując repertuar wydany na płycie Kayah & Royal Quartet. Premiera albumu odbyła się 8 marca 2010 roku.

Początkiem  współpracy tych artystów był koncert w ramach Festiwalu Kwartesencja, który miał miejsce w listopadzie 2008 roku w warszawskiej Fabryce Trzciny. Na tę okazję przygotowane zostały zupełnie nowe aranżacje znanych utworów Kayah. Dzięki niespotykanemu, bardzo akustycznemu składowi muzyków, dodatkowej dawce emocjonalnej i niezwykłej oprawie świetlno-scenograficznej koncert zachwycił zgromadzoną w Fabryce Trzciny publiczność. Zaowocował również entuzjastycznie przyjętą zamkniętą trasą koncertową na przełomie maja i czerwca 2009. Wykonanie utworu Testosteron w tym składzie podczas Festiwalu w Opolu w 2009 roku wywołało lawinę gratulacji. Połączenie brzmienia klasycznego kwartetu smyczkowego z charyzmatycznym i emocjonalnym głosem Kayah, gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Kayah & Royal String Quartet 
12 maja 2016 roku, godz. 19.00
Klub Stary Maneż w Gdańsku

Dodaj komentarz