• 2016-04-30

Rusza Przedszkole Filmowe

Do 15 maja trwa nabór na kurs Przedszkole Filmowe 2016. Program Szkoły Wajdy w Warszawie kierowany jest  do osób, które uczą się w szkole średniej lub studiują i marzą o zrealizowaniu swojego pierwszego filmu.

Uczestnicy kursu Przedszkole Filmowe 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy kursu Przedszkole Filmowe 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy zapraszają wszystkich powyżej 15 roku życia, którzy podjęli już pierwsze próby fotograficzne, filmowe lub literackie. Nie wymagają dużego doświadczenia filmowego, ale szukają osób, które mają potencjał i chcą rozwinąć skrzydła. Chętnie widziane są osoby wrażliwe, które jednocześnie potrafią przekonać innych do swojej wizji i pomysłu.

Weekendowe sejse odbywać się będą raz lub dwa razy w miesiącu przez rok. Zgodnie z ideą Szkoły Wajdy: „od pomysłu do realizacji” podczas sesji uczestnicy pracować będą nad realizacją filmowych pomysłów i wspólnie szukać będą dla nich najlepszej formy.

Przedszkole Filmowe poprowadzą: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – absolwenci Szkoły Wajdy, jedni z najzdolniejszych dokumentalistów młodego pokolenia, autorzy filmów pokazywanych i nagradzanych na festiwalach na całym świecie.

Na zajęcia zapraszani są mistrzowie filmu polskiego, tacy jak: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy, montażyści, producenci.

Przedszkole Filmowe 2016 
Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 maja 2016 roku
Organizatorzy: Szkoła Wajdy w Warszawie, Fundacja Agora, Polski Instytut Sztuki Filmowej

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR