Kuba. Syndrom wyspy

25 kwietnia odbyła się premiera książki Kuba. Syndrom wyspy. Jest to reporterska książka o wyspie Fidela Castro: o rewolucji i dysydentach, o Kubankach próbujących zdobyć podpaski i o Kubańczykach, którzy obrażają rewolucyjną poprawność obyczajową szortami i sandałami.

Krzysztof Jacek Hinz, „Kuba. Syndrom wyspy” – okładka książki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Krzysztof Jacek Hinz, „Kuba. Syndrom wyspy” – okładka książki (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Jest tu dawna świetność Hawany, do której uciekali przed prohibicją amerykańcy mafiosi, są prosięta hodowane w wannach i jest krowa, która została bohaterką rewolucji. Syndrom wyspy ma smak Cuba Libre!

Autor wrósł w kubańską rzeczywistość jeszcze w latach 70., kiedy pierwszy raz odwiedził wyspę w ramach studenckiej wymiany między bratnimi krajami. Wielokrotnie powracał na Perłę Antyli – najpierw jako korespondent, a później jako dyplomata ambasady RP. Jednak gdziekolwiek rzucił go los, zawsze towarzyszyło mu obsesyjne marzenie: żeby być świadkiem wielkich zmian na Kubie. I żeby być pierwszym, który ogłosi tę wiadomość światu.

Krzysztof Jacek Hinz (ur. 1955) to dyplomata, dziennikarz, tłumacz, absolwent Iberystyki na UW. W latach 1991-1997 był korespondentem PAP na Kubie i w Meksyku. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, „Wprost”, „Polityką”, Radiem Wolna Europa i z Radiem Zet. Porzucił dziennikarstwo dla służby dyplomatycznej, w której pełnił funkcje zastępcy ambasadora RP w Hawanie (1998–2001), ambasadora RP w Brazylii (2001–2005) i w Wenezueli (2007–2012). W wolnych chwilach gotuje, najchętniej potrawy latynoamerykańskie.

Krzysztof Jacek Hinz | Kuba. Syndrom wyspy
Premiera: 25 kwietnia 2016 roku
Wydawnictwo Dowody na Istnienie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR