Stowarzyszenia Nowe Horyzonty projekt Jestem sobą!

Już w maju  w 20 miastach polski rusza aKINO – najnowszy projekt Stowarzyszenia Nowe Horyzonty realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

aKINO – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

aKINO – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jestem sobą!– to temat majowych działań, które będą w całości poświęcone niełatwemu zagadnieniu tożsamości. Czym ona jest i co się na nią składa, projekt skierowany jest  do wszystkich uczniów – od najmłodszych do najstarszych, od przedszkolaków, po licealistów.

Czy to tylko dane osobowe? A może o wiele, wiele więcej, od ulubionej piosenki, przez stosunek do domowych obowiązków, niespodzianek i innych ludzi, po hobby? Czy to tylko to, jak ja się widzę, a może też to, jak widzą mnie inni? W znalezieniu odpowiedzi na te i inne pytania pomogą filmy – wyselekcjonowane na najlepszych festiwalach filmów dla dzieci i młodzieży produkcje.

Wśród których znajdą się między innymi nagrodzony na festiwalach w Berlinie, Cannes, Sztokholmie i Odessie, a także nominowany do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego Mustang, historia pięciu sióstr i przymusowego końca ich dzieciństwa na tureckiej prowincji, a także Ernest i Celestyna, również nominowana do Oscara poruszająca opowieść o przyjaźni myszy i niedźwiedzia o artystycznych duszach, którzy na przekór wszystkiemu próbują się odnaleźć w nieprzychylnym im świecie.

Te i inne produkcje, dla młodszych i starszych, dłuższe i krótsze, a wszystkie mądre, zobaczyć będzie można podczas majowych aKINOwych seansów. aKINO to nie tylko projekcje filmów. To również specjalnie przygotowane aktywności. Majową aktywnością będzie tworzenie swojego audiowizualnego autoportretu. Wszystkie formy dozwolone. Żadnych ograniczeń: zdjęcia, filmy, rysunki, piosenki śpiewane samemu, chórem lub w duecie, wideo ze spaceru z psem, kotem, a może nawet żółwiem – obowiązuje pełna dowolność.

Jestem sobą! aKINO
Termin nadesłania prac: 30 czerwca 2016 roku
Maj  grudzień 2016 roku
Projekt powstał w ramach inicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w Warszawie

Dodaj komentarz