• 2016-04-29

Najlepsze i najgorsze filmy świata na dużym ekranie

4 maja w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu rusza czwarta edycja Moico Enjoy Movies – Przeglądu Najlepszych i Najgorszych Filmów Świata. Na początek organizatorzy zaplanowali pokaz filmu Tromeo and Juliet. To Romeo i Julia wg Tromy – wytwórni uznawaną za najgorszą w historii filmu.

Moico Enjoy Movies – Przegląd Najlepszych i Najgorszych Filmów Świata – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Moico Enjoy Movies – Przegląd Najlepszych i Najgorszych Filmów Świata – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Moico Enjoy Movies przybliża publiczności niskobudżetowe, często nieznane produkcje filmowe. W tym roku organizatorzy skupili się na jednej, wyjątkowej wytwórni filmowej, uznawanej za najgorszą w historii kinematografii – Troma Entertainement.

Troma wyprodukowała około tysiąca filmów. Na większości z nich krytycy nie pozostawili suchej nitki. To tutaj swoje aktorskie kariery rozpoczynały takie aktorskie sławy jak Kevin Costner, Dustin Hoffmann czy Robert De Niro.

Podczas pięciu wieczorów w ramach przeglądu będzie można zobaczyć pełne absurdalnego humoru i złych efektów specjalnych filmy z lat 80. i 90. Po raz pierwszy w historii Moico Enjoy Movies odbędzie się plenerowy pokaz filmu Toxic Avenger w kinie samochodowym, które zostanie zaaranżowane na parkingu Alei Bielany. Na miejscu na gości czekać będą znane wrocławskie food trucki.

Kolejne projekcje przybliżą widzom losy bohaterów Surf Nazis Must Die, Redneck Zombies oraz, podczas finałowego seansu, Class Of Nuke Em High.

Wszyscy, którzy amatorsko lub profesjonalnie kręcą filmy mogą wziąć udział w konkursie organizowanym w ramach Moico Enjoy Movies. Organizatorzy zaznaczają, że w zgłaszanych filmach mile widziane są jak najbardziej kreatywne efekty specjalne. Filmy nadesłane na przegląd muszą nawiązywać do kina klasy B. Z kolei ich forma jest całkowicie dowolna. Mogą to być animacje oraz filmy krótkometrażowe. Jury przyzna nagrody pieniężne w dwóch kategoriach: publiczności i jury. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas finału Moico Enjoy Movies.

Moico Enjoy Movies – Przegląd Najlepszych i Najgorszych Filmów Świata
Od 4 do 25 maja 2016 roku
Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Dodaj komentarz