• 2016-04-29

VI Dni Teatru na Mokotowie

10 maja Teatr Druga Strefa w Warszawie zaprasza na VI Dni Teatru na Mokotowie.

Dni Teatru na Mokotowie  – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dni Teatru na Mokotowie – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal będzie okazją, by zobaczyć osiem spektakli z całej Polski. Tegoroczna edycja rozpocznie się we wtorek 10 maja przedstawieniem Teatru Mumerus (Kraków) pt. Głupia mąka wariatów inspirowanym twórczością Brunona Schulza. Kolejnego dnia organizatorzy zapraszają na monodram Anny Rakowskiej Salome na podstawie dramatu Oscara Wilde.

Trzeciego dnia Teatr Nowe Przestrzenie i Teatr Umowny (Kraków) zaprezentują koprodukcję według Przebudzenia wiosny Franka Wedekinda w konwencji dramatu dla czterech aktorów-marionetek. Na piątkowy wieczór organizatorzy proponują Las, czyli autorski monodram muzyczno-wokalny Angeliki Pytel z Psychoteatru (Wrocław) z muzyką elektroniczną na żywo.

Na weekend zaplanowano aż trzy spektakle – w sobotę Kantatę na cztery skrzydła Fundacji Act 4 Art (Warszawa), w niedzielę o 12.00 spektakl familijny Awanturka z leśnego podwórka Bajlandii (Warszawa), a o 20.00 democratic body Teatru Tańca i Ruchu Rozbark (Bytom). Festiwal zakończy w poniedziałek 16 maja duet Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka Wszystko, co widać. OHIO z repertuaru Sopockiego Teatru Tańca.

6. Festiwal Dni Teatru na Mokotowie
Od 10 do 16 maja 2016 roku
Teatr Druga Strefa w Warszawie

Dodaj komentarz