• 2016-04-28

Sean Penn zawalczy o Złotą Palmę

Film The Last Face wyreżyserowany przez dwukrotnego laureata Oscara, Seana Penna, został zakwalifikowany do głównego konkursu na Festiwalu w Cannes. Wręczenie nagród odbędzie sie 22 maja.

„The Last Face”, reż. Sean Penn, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„The Last Face”, reż. Sean Penn, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

The Last Face to opowieść o wielkiej miłości dwojga ludzi, którzy codziennie ryzykują życie, niosąc pomoc ofiarom wyniszczającej wojny. W rolach głównych Javier Bardem (zdobywca Oscara za rolę w To nie jest kraj dla starych ludzi) oraz Charlize Theron (Oscar za rolę w Monster).

Charyzmatyczny dr Miguel Leon (Javier Bardem) od lat pracuje jako lekarz w najbardziej niebezpiecznych rejonach świata. Mimo że o piekle na ziemi wie niemal wszystko, wciąż wierzy w sens swojej walki i nie uznaje kompromisów. Dr Wren Petersen (Charlize Theron), to twardo stąpająca po ziemi szefowa międzynarodowej organizacji humanitarnej. Ich drogi przecinają się w rozdartej krwawą wojną Liberii. Wzajemna fascynacja szybko zmienia się w namiętny romans, który każe im obojgu zweryfikować wszystko, co wiedzą o życiu, świecie i o sobie samych.

The Last Face
Reżyseria: Sean Penn
Monolith Films

Dodaj komentarz