Ochrona konserwatorska dawnych cmentarzy

W dniach 28–29 kwietnia we Wschowie odbędzie się Polsko-Niemieckie Forum Konserwatorskie dotyczące zabytkowych cmentarzy.

Polsko-Niemieckie Forum Konserwatorskie, „Zabytkowe cmentarze. Znaczenie – ochrona – konserwcja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polsko-Niemieckie Forum Konserwatorskie, „Zabytkowe cmentarze. Znaczenie – ochrona – konserwcja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń w działaniach na rzecz ochrony konserwatorskiej dawnych cmentarzy, ich znaczenia dla dziedzictwa kulturowego oraz ustalenie dobrych praktyk w realizacji programów konserwatorskich m.in. na przykładzie cmentarza w Halle, św. Mikołaja w Görlitz, cmentarza wokół Kościoła Pokoju w Świdnicy, Lapidarium w Kożuchowie, Lesznie oraz cmentarza otaczającego dawny kościół Łaski w Jeleniej Górze. Pierwszego dnia Forum, w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej, odbędzie się blok wykładów i dyskusji. Drugi dzień zaplanowano jako sesję wyjazdową do dwóch lapidariów: w Lesznie i Kożuchowie.

Muzeum Ziemi Wschowskiej pragnie jednocześnie zainicjować powstanie trasy turystycznej Zabytkowe Cmentarze, na której znajdą się na początek dawne cmentarze w Kożuchowie, Bytomiu Odrzańskim, Szlichtyngowej, Wschowie, Lesznie i Śmiglu. Trasa może stać się szlakiem ogólnopolskim lub nawet europejskim.

Organizatorami Forum jest Muzeum Ziemi Wschowskiej i Dyrektor Referatu Kultury BKM Rządu Republiki Federalnej Niemiec Magdalena Oxfort. Działania realizowane są w partnerstwie z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kożuchowskiej.

Polsko-Niemieckie Forum Konserwatorskie – Zabytkowe cmentarze. Znaczenie – ochrona – konserwcja
28 i 29 kwietnia 2016 roku
Muzeum Ziemi Wschowskiej
Wschów

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR