GRAŻKUN

11 maja w Gdańskim Archipelagu Kultury odbędzie się wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej.  Prace artystki w abstrakcyjne formy ubierają świat ludzkich emocji.

„GRAŻKUN”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„GRAŻKUN”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka uprawia malarstwo, ceramikę i ilustrację książkową. Poprzez swoją sztukę opowiada historie widziane „od środka”, oparte na zdarzeniach, uczuciach, przełożone na kolor i swoistą ikonografię.

Obrazy zaprezentowane na wystawie GRAŻKUN są rodzajem dialogu nie tylko z odbiorcą, ale i twórcy z samym sobą, zamkniętego w formie abstrakcji lirycznej.

Grażyna Kunicka – jest kuratorką wystaw, animatorką kultury, wykładowcą na studiach podyplomowych, liderką i współautorką scenariuszy międzynarodowych projektów unijnych, uczestniczką plenerów, sympozjów międzynarodowych i społecznych akcji artystycznych organizowanych na rzecz miasta. Prowadzi warsztaty rozwoju artystycznego z malarstwa, rysunku i ceramiki dla wszystkich grup wiekowych. Współpracuje z muzeami przy realizacji wystaw stałych i czasowych. Wystawia swoje prace w kraju i za granicą.

GRAŻKUN – wystawa malarstwa Grażyny Kunickiej
Od 11 maja do 3 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 11 maja 2016 roku, godz. 18.00
Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Gdańsk

Dodaj komentarz