Wystawa i Aukcja Młodej Sztuki

17 maja w Desa Unicum w Warszawie odbędzie się Aukcja Młodej Sztuki. Obejmuje ona 90 prac artystów, którzy znani są już uczestnikom poprzednich licytacji.

Damian Cosma, „Queen of the May” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Damian Cosma, „Queen of the May” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na najbliższej, majowej aukcji pojawią się dzieła artystów już znanych uczestnikom poprzednich licytacji. Bartłomiej Koter, który podbił mieszkańców stolicy swoim miejskimi pejzażami, tym razem prezentuje swoją interpretację nocnego życia ulicy, mroczną i neonową jednocześnie.

Grono wiernych fanów ucieszy także obecność kolejnej pracy Urszuli Chrobak. Artystka znana już jest z przedstawień tajemniczych kobiet, nagich, znikających w ciemności i o ukrytych w cieniu twarzach. Podobnie charakterystyczne są obrazy Janusza Orzechowskiego, który swoje tancerki umieszcza w często kontrastującej przestrzeni miejskiej.

Motyw tańca jest silnie obecny na aukcji – pojawia się także na obrazach Danuty Wójcik i Anny Zalewskiej. Chociaż postaci artystek przedstawione są w zupełnie inny sposób, każda z nich zainspirowana została tańcem i ruchem ciała kobiet.Bajkowe inspiracje i oniryzm znaleźć można w dziełach Katarzyny Kucz-Słowiańskiej i Adama Wątora. Z kolei op-artowe prace Patrycji Nurkan i Małgorzaty Jastrzębskiej nie tylko znakomicie prezentują się we wnętrzach, ale również stały się już wizytówkami artystek, ze względu na konsekwencje stosowanej techniki i koloru.

Desa Unicum jest największą, a zarazem najszybciej rozwijającą się firmą działającą na polskim rynku sztuki. Od początku jej ideą było wsparcie i promocja artystów, którzy w ten sposób stawiali pierwsze kroki na rynku sztuki, nawiązywali kontakt z kolekcjonerami i miłośnikami swoich dzieł. W szczególnie trudnym okresie po ukończeniu studiów aukcje pozwalały debiutantom skupić się na tworzeniu i realizowaniu swoich artystycznych celów.

Wystawa i Aukcja Młodej Sztuki
Aukcja: 17 maja 2016 roku, godz. 19.00
Wystawa obiektów: od 12 do 17 maja 2016 roku
Dom Aukcyjny Desa Unicum
Warszawa

Dodaj komentarz